Co u nás najdete, na rozdíl od jiných pracovišť:

  • Neurofeedback propojujeme s relaxačními a imaginativními metodami, hypnózou, jógou, i s individuálnípárovou a rodinnou terapií
  • důsledně používáme multimodální zpětnou vazbu, která zahrnuje vedle běžně užívané vizuální a akustické zpětné vazby souběžně propojenou hmatovou, vibrační a dechovou
  • Vytváříme individuální léčebný plán pro každého pacienta
  • Téninkový protokol dokážeme sestavit na podkladě vyšetření EEG
PhDr. Jiří Tyl
Garant kurzu pro profesionály
Psycholog, psychoterapeut a psychoanalytik. Je průkopníkem metody EEG Biofeedback v ČR. Biofeedbacku se věnuje od roku 1992, kdy absolvoval výcvik během postgraduálního studia psychologie v USA, kde se školil přímo u prof. Stermana. Metodu poté přivezl do Čech a má tak nejdelší a nejbohatší praxi ze všech terapeutů v ČR. Jeho projekt pro vznik prvního pracoviště Biofeedbacku v ČR na 1. lékařské fakultě UK získal grant Ministerstva zdravotnictví ČR. Doktor Tyl se díky spolupráci s neurologem prof. Josefem Faberem orientuje v diagnózách na pomezí neurologie a psychologie. Jako jeden z mála terapeutů se dlouhodobě věnuje psychologickému významu EEG zpráv.

 

PhDr. Štěpánka Martínková
Vedoucí praxe
Psycholog, EEG Biofeedback terapeut, začínající s Dr. Jiřím Tylem na 1. lékařské fakultě UK se specializuje na práci s dětmi a má zkušenosti se specifickými problémy učení, disruptivními poruchami učení i chování, a i s těžšími diagnózami – mentální retardace, poúrazové stavy, spánkový deficit, syndrom vyhoření atd ).

 

PhDr. Tereza Trčková
Lektorka kurzů
Psycholog, EEG Biofeedback terapeut, psychoterapeut, EEG laborant a absolventka stáže na neurologii ve FN Bulovka pod vedením pana primáře Doc. Ing. Slavomila Petránka. V současné době pracuje jako školní a poradenský psycholog.

 

Jakub Jílek, MSc.
Lektor kurzů 
Absolvent školení EEG Biofeedback pro profesionály u doktora Tyla. Vystudoval kognitivní vědy na londýnské UCL. Ve své magisterské práci zkoumal vliv tréninku EEG Biofeedback na kognitivní funkce jako jsou pozornost, paměť a racionální myšlení. Je také absolventem několikaměsíční stáže na neurologii ve Fakultní nemocnici Bulovka pod vedením pana primáře Doc. Ing. Slavomila Petránka.
Bc. Zuzana Hynková
Vedoucí agendy